Kraków: Ulotki szkalujące Majchrowskiego. Prezydent opublikował oświadczenie

2018-09-24 18:02
Jacek Majchrowski
Autor: Fot. Daniel Szura Jacek Majchrowski

Zazwyczaj pozbywamy się ulotek, które trafiają za nasze wycieraczki. Jednak dzisiaj rano mieszkańców Krakowa zaszokowała treść tych ulotek: "Poszukujemy byłych studentek, które zdawały egzamin i uzyskiwały zaliczenie u prof. Jacka Majchrowskiego w pokoju 71 w motelu Krak w 2004 roku." Jacek Majchrowski skomentował sprawę na swoim Facebooku.  

Sprawa z Motelem Krak jest dość stara. W 2003-2004 rok Jacek Majchrowski wynajmował w Motelu pokój numer 71, od znajomego prezesa spółki, Wacława Stechnija. Doszło jednak do konfliktu pomiędzy panami, bo zdaniem prezesa, Majchrowski nie płacił w ogóle za wynajmowany pokój. Sprawa trafiła do sądu i Majchrowski musiał zapłacić ponad 50 tys. zł z odsetkami.  Stechnija zakomunikował również, że Majchrowski, który był w tamtym czasie wykładowcą na UJ, do pokoju zapraszał urzędniczki i studentki.

To właśnie do tych wydarzeń nawiązują ulotki. Pytanie tylko, kto za nimi stoi?

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018 Kraków. Kto będzie kandydować na prezydenta Krakowa? Lista kandydatów, data wyborów [INFORMATOR]

Jacek Majchrowski komentuje sprawę

- Jeżeli zastanawiają się Państwo jak może wyglądać walka o stanowisko Prezydenta Miasta Krakowa oraz jak w praktyce wygląda „merytoryczna kampania wyborcza” to właśnie tak jak na zdjęciach poniżej. Zdecydowałem się na upublicznienie zarówno szkalujących ulotek jak i wpisów na moim profilu na fb, które mają mnie poniżyć, a nawet wprost życzą mi śmierci, bo uważam, że wszelkie granice zostały przekroczone. Dziś dowiedziałem się też, że jestem oskarżany o wykorzystywanie tzw. „botów” do walki w internecie, choć sposób w jaki to zrobiono wygląda na mało przemyślaną prowokację. Od lat jestem przyzwyczajony, że każda kampania wyborcza wiąże się ze zbieraniem na mnie haków. Mam nadzieję, że krakowianie i tym razem sami potrafią wciągnąć wnioski z takich działań - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu facebookowym Jacka Majchrowskiego.

Czytaj też:

>>>  Kandydat na prezydenta Krakowa szuka przyszłych radnych w internecie

>>>  "Obiecam wszystko, co chcecie". Superbohater chce zostać burmistrzem Skawiny

Zobacz #TO WIDEO:

K.K

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE