Tak UPALNIE jeszcze nie było! Zagrożenie zdrowia i życia. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO stopnia

2020-08-08 8:02 Jacek Chlewicki
Upał w niemal całej Polsce . Zagrożenie zdrowia i życia. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO stopnia
Autor: Pixabay Upał w niemal całej Polsce . Zagrożenie zdrowia i życia. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Alert dotyczy niemal całego obszaru kraju. W regionach objętych ostrzeżeniem temperatura w ciągu dnia może wynieść nawet 32°C. Lekarze ostrzegają, że upał może być śmiertelnie niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Na niemal całym obszarze Polski obowiązuje alert 2. stopnia przed upałami. W dwóch województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim jest ostrzeżenie pierwszego stopnia. Zobacz też: Radar burz online. Zobacz, gdzie jest burza

W woj. małopolskim temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29°C do 31°C, lokalnie nawet 32°C. W nocy trochę odetchniemy. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Ostrzeżenie woj. małopolskim obowiązuje do niedzieli 9 sierpnia do godz. 18.

IMGW wydaje ostrzeżenie 2. stopnia, gdy "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Koronawirus na pogrzebie. Uczestnicy STYPY muszą skontaktować się z sanepidem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Czytaj też: Koronawirus w Energylandii w Zatorze? Byłeś tam pod koniec lipca? SANEPID WYDAŁ KOMUNIKAT!

Upał wpływa na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE