Urolodzy ze Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu dostali specjalistyczny sprzęt

2020-06-25 11:58

Ten resektoskop pomoże w diagnozowaniu i leczeniu dzieci z wadami wrodzonymi i nabytymi układu moczowego! To nie wszystko, nowy przyrząd ułatwi leczenie zmian nowotworowych pęcherza i innych schorzeń urologicznych. Kosztowne narzędzie jest prezentem i zostało zakupione z akcji charytatywnych organizowanych na rzecz szpitala.

Urolodzy ze Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu leczą zarówno maluszki, których masa ciała często nie przekracza dwóch kilogramów, a także nastolatki ważące nawet 100 kg. 

- Chirurdzy urolodzy muszą być przygotowani na ocenę cewki moczowej szerokości 3 mm, a także takiej o wymiarach 8–9 mm - mówi nam Katarzyna Pokorna-Hryniszym, rzecznik szpitala w Prokocimiu.

Dlatego tak ważne jest, by mieli odpowiedni sprzęt.

- Procedura zakupu trwała kilka miesięcy, ponieważ resektoskop został wyprodukowany specjalnie pod kątem parametrów i profilu naszych pacjentów - mówi prof. Rafał Chrzan, kierownik Kliniki Urologii USDK.

Teraz posłuży małym i większym pacjentom. 

Pijana z zakazem prowadzenia pędziła Audi 145km/h w obszarze zabudowanym
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE