W niedzielę Derby Krakowa. Planowany jest przemarsz kibiców. Policja będzie dokładnie monitorować

i

Autor: Piotr Drabik/CC BY 2.0/wikipedia Wojewoda Łukasz Kmita zapewnia, że służby są przygotowane na niedzielne Derby Krakowa.

W niedzielę Derby Krakowa. Planowany jest przemarsz kibiców. "Policja będzie dokładnie monitorować"

2022-04-29 10:11

W niedzielę (1 maja) na stadionie Cracovii zostaną rozegrane Derby Krakowa. Fani Pasów i Białej Gwiazdy nie pałają do siebie sympatią, stąd przed meczem w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych na temat bezpieczeństwa. Wojewoda zapewnił, że policja będzie dokładnie monitorować przemarsz kibiców Wisły pod stadion Cracovii oraz rozejście się sympatyków obu drużyn po końcowym gwizdku.

W niedzielę Derby Krakowa. Planowany jest przemarsz kibiców. "Policja będzie dokładnie monitorować"

W środku długiego weekendu majowego, na stadionie Cracovii zostaną rozegrane piłkarskie Derby Krakowa. Dla sympatyków piłki nożnej jest to święto, jednak mieszkańcy Krakowa, którzy z większym dystansem podchodzą do rywalizacji sportowej mogą mieć obawy, czy piłkarskie zawody nie przerodzą się w bitwę kiboliW przeszłości fani Wisły i Cracovii już niejednokrotnie rozstrzygali swoje konflikty w miejscach publicznych. Z tego powodu wczoraj (28 kwietnia) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie urzędników, reprezentantów służb mundurowych i przedstawicieli obu klubów. Wojewoda Łukasz Kmita zapewnił, że policja będzie dokładnie monitorować przemarsz kibiców Białej Gwiazdy pod stadion Cracovii oraz rozejście się wszystkich uczestników Derbów Krakowa po końcowym gwizdku sędziego.

Początek niedzielnego (1 maja) spotkania o godz. 17.30. Pierwszy w trwającym sezonie ligowym mecz krakowskich drużyn zakończył się zwycięstwem Wisły Kraków. Jedyną bramkę w zawodach rozegranych na stadionie im. Henryka Reymana zdobył Yaw Yeboah.

PRZECZYTAJ: Pseudokibice Wisły Kraków na wolności bez wyroku. Mieli zabić 19-latka za pomocą siekier i maczet

- Na niedzielny mecz składa się także m.in. przemarsz kibiców Wisły pod stadion Cracovii czy bezpieczne rozejście się kibiców obu klubów po meczu. Policja będzie dokładnie monitorować przebieg tych wydarzeń. Chcemy jednocześnie, aby na stadionie każdy czuł się bezpiecznie, emocjonując się tym, co dzieje się na boisku. Obowiązki organizatora są jasne. Kluczowa jest praca służb ochrony, w tym ich zdecydowane reakcje oraz konsekwentne zapobieganie zagrożeniom. Naszym wspólnym życzeniem jest to, aby derby były piłkarskim świętem i przebiegły spokojnie - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

ZOBACZ: Czy można dostać karę za palenie grilla? Straż miejska wyjaśnia

Sonda
Jakim rezultatem zakończą się Derby Krakowa?
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany