Wadowice. Nie było karetki, by ratować dwie osoby! Mimo silnego wiatru wyleciał śmigłowiec [WIDEO]

2021-03-12 21:17
Wadowice. Nie było karetki, by ratować dwie osoby! Mimo silnego wiatru wyleciał śmigłowiec [WIDEO]
Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com

Nie było karetki, by ratować dwie osoby z Wadowic i sąsiednich Targanic Górnych. Pogotowie wezwano najpierw do chorego z osiedla Nad Skarpą w Wadowicach, ale okazało się, że czas oczekiwania na karetkę to ok. 2 godzin, więc na miejsce pojechali strażacy. Tej samej nocy, tj. z czwartku na piątek, nie było karetki, by ratować mieszkankę Targanic Górnych, więc z bazy, mimo silnego wiatru, wyleciał śmigłowiec LPR.

Wadowice. Nie było karetki, by ratować dwie osoby! Mimo silnego wiatru wyleciał śmigłowiec

Jak informuje gazetakrakowska.pl, nie było karetki, by ratować dwie osoby z Wadowic i Targanic Górnych, wsi z gminy Andrychów pod Wadowicami. W nocy z czwartku na piątek pogotowie zostało wezwano do chorego z osiedla Nad Skarpą w Wadowicach, ale nie było żadnej wolnej karetki, więc na pomoc ruszyli strażacy - czas oczekiwanie na pogotowie wynosił ok. 2 godzin. Ta sama historia powtórzyła się tej samej nocy, gdy zabrakło karetki, by ratować mieszkankę Targanic Górnych. Na miejsce wysłano w związku z tym śmigłowiec LPR, który wyleciał mimo silnego wiatru.

Jak informuje gazetakrakowska.pl, zabrakło karetki do ratowania dwóch osób, bo szpital w Wadowicach przeżywa prawdziwe oblężenie w związku ze znaczną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Na oddziale covidowym nie ma już miejsc.

- Szpital nie jest w stanie zwiększyć liczby łóżek, ponieważ przekształcono już 25 proc. wszystkich szpitalnych łóżek - przyznaje gazeciekrakowskiej.pl Katarzyna Komorowska, kierownik działu ds. komunikacji ZZOZ w Wadowicach.

Kraków: DRASTYCZNE wideo z potrącenia kobiety na hulajnodze! Sprawca trafił w ręce policji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE