Walentynki 2020. W niedzielę w Krakowie odbędzie się Bieg Walentynkowy

2020-02-15 8:00 AC
Walentynki 2020. W niedzielę w Krakowie odbędzie się Bieg Walentynkowy
Autor: Pixabay

Choć Walentynki obchodzone są 14 lutego, zdecydowano, że w Krakowie 5. Bieg Walentynkowy odbędzie się w niedzielę, 16 lutego. W związku z organizacją imprezy spodziewane są spore utrudnienia na trasie biegu.

Jak poinformował organizator, czyli Stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki, pomiędzy godz. 10 a godz. 15 w związku z biegiem obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Bieg Walentynkowy 2020. Szczegóły zmian:

- w godz. 11:45-14:00 al. 3 Maja zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od al. Focha i ul. Oleandry z możliwością przejazdu tylko dla pojazdów, które były zaparkowane na zamkniętym odcinku al. 3 Maja na zasadach wprowadzonej "chwilowej przerwy w ruchu",
- w godz. 10.00-15:00 zostaną wyłączone drogi dla rowerów wokół Błoń Krakowskich.
- Dodatkowo w związku z zamknięciem al. 3 Maja objazd wyznaczony: al. Focha, ul. Królowej Jadwigi do ul. Piastowskiej.

Biegacze wystartują z Parku Jordana, z którego wybiegną główną bramą. Następnie udadzą się na drugą stronę al. 3 Maja i udadzą się w kierunku Cichego Kącika. Na wysokości Cichego Kącika trasa biegu zawraca w kierunku al. Focha, na wysokości stadionu miejskiego Cracovii trasa biegu zawraca w kierunku al. 3 Maja, skąd uczestnicy wrócą do Parku Jordana.

Organizator prosi o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu i poleceń wydawanych przez służby zabezpieczające imprezę.