Atak zimy w Małopolsce

i

Autor: ZDW Kraków

Śnieżny Armagedon

Wielki atak zimy! Zakopianka zablokowana, służby ostrzegają. ZDJĘCIA

2023-01-19 18:24

Atak zimy na południu Polski! Obfite opady śniegu i oblodzone drogi pokonały niejednego kierowcę. Służby i użytkownicy dróg alarmują o ciężarówkach mających problem z podjazdami na Zakopiance, przez co sławna trasa z Krakowa była zablokowana w obie strony. Zobacz zdjęcia zimowych dróg w Małopolsce.

Zablokowana Zakopianka, ogromne korki na trasach pod Tatrami! Małopolska mierzy się z atakiem zimy

"Zakopianka stoi. Ciężarówki mają problem z podjazdami. Bukowina i Zakopane zakorkowane. Spora część turystów na oponach letnich - informuje lokalna Policja". Takie informacje na temat ataku zimy mnożą się dziś, 19 stycznia w mediach społecznościowych. "Z uwagi na występujące opady śniegu oraz zwiększone natężenie ruchu, występują trudności na podjazdach dla pojazdów ciężarowych. Tworzą się zatory w obydwu kierunkach" - brzmi ostrzegawczy komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie warunków na drogach w dniu 19 stycznia 2023 roku. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, przez ciężarówki mające problemy z podjazdami na Zakopiance sławna trasa z Krakowa była zablokowana w obie strony. W miejscowości Piątkowa Góra, pomiędzy Chabówką a Rdzawką, samochody ciężarowe zablokowały ruch w stronę Zakopanego, a w miejscowościach Rdzawka i Klikuszowa - w stronę Krakowa.

Gdzie są korki w Małopolsce? Trudne warunki na drogach w województwie, najgorzej pod Tatrami

Między Chabówką a Zakopanem tworzą się ogromne korki, GDDKiA ostrzega też przed zatorami na trasach Białka Tatrzańska – Bukowina – Jurgów oraz Chochołów-Zakopane. Na małopolskich drogach z powodu silnych opadów śniegu i oblodzenia dróg doszło do serii wypadków i kolizji. Trwają ferie w pięciu województwach, przez co ruch na podtrzatrzańskich i innych małopolskich trasach jest wzmożony. Nie tylko Małopolska zmaga się dziś z atakiem zimy. Opady śniegu i śniegu z deszczem występują także na terenie województwa podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego.

Sonda
Jesienią i zimą tęsknisz za latem?

Quiz tatrzański. Jak dobrze znasz polskie góry

Pytanie 1 z 10
Tatry są najwyższymi górami w łańcuchu:
Zima nie doczekała do świąt. A było tak pięknie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany