Nocne polowanie na pijących w centrum Krakowa. Sypią się dziesiątki mandatów

2019-09-20 15:57 ŁM

Ciągły hałas, niestosowne zachowania i litry wypijanego przez turystów alkoholu. To główne problemy z jakimi zmagają się mieszkańcy centrum Krakowa prawie każdej nocy. Władze miasta mają różne pomysły na ograniczenie tych problemów.

- Tylko w ubiegły weekend strażnicy miejscy i policjanci w centrum miasta wystawili prawie 90 mandatów za zakłócanie porządku publicznego. Wśród wykroczeń funkcjonariusze odnotowali między innymi oddawanie moczu na płytę rynku - mówi Edyta Ćwiklik z krakowskiej straży miejskiej.

Turyści w centrum Krakowa utrudniają życie mieszkańców. Posłuchaj naszego materiału:

Poza wzmożonymi kontrolami miasto zamierza od kolejnego sezonu turystycznego wprowadzić ograniczenia dotyczące ogródków kawiarnianych.

- Nowe umowy podpisywane przez miasto będą zakładały, że od 22 jest cisza nocna, więc jeśli właściciel chce by jego lokal dalej funkcjonował, to musi zaprosić gości do środka. Tak by na ulicy już była cisza - mówi Monika Chylaszek z krakowskiego magistratu. 

Wśród pomysłów na walkę z głośnymi turystami władze miasta wymieniają również powołanie nocnego burmistrza. Ma być to zespół osób, który zajmie się tym by nocne życie w Krakowie wyglądało prawidłowo.