Wola Batorska. Wypadek na DW 964. Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych!

i

Autor: Manfred Richter/cc0/pixabay Wola Batorska. Wypadek na DW 964. Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych!

Wola Batorska. Wypadek na DW 964. Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych!

2020-07-28 15:07

W Woli Batorskiej (gm. Niepołomice) dziecko przeprowadzające rower przez przejście dla pieszych zostało potrącone przez osobowego hyundaia, kierowanego przez 23-latka. Czternastoletni chłopiec ze złamaną nogą i obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawca wypadku został zatrzymany przez policję. Badanie wykazało, że w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Do wypadku w Woli Batorskiej (gm. Niepołomice) doszło we wtorek (28 lipca) około godz. 9.15 na drodze wojewódzkiej 964. Czternastoletnie dziecko przeprowadzało rower przez przejście dla pieszych, gdy zostało potrącone z samochód osobowy hyundai, kierowany przez 23-latka. Mężczyzna nie przepuścił pieszego na "zebrze", mimo że na sąsiednim pasie jezdni przed przejściem zatrzymała się osobowa skoda.

Jak informuje Polsat News, dziecko ze złamaną nogą i obrażeniami głowy trafiło do szpitala w Krakowie. Jest przytomne. Na miejscu wypadku zjawiła się policja, która zatrzymała 23-letniego kierowcę hyundaia. Wiadomo, że w momencie zdarzenia był on trzeźwy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy obrażenia chłopca spowodują jego trwały uszczerbek na zdrowiu, nawet 8 lat więzienia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE