Wybory 2020: Jak zagłosowali więźniowie? Mamy dane z Aresztu Śledczego w Krakowie!

2020-07-13 12:46 Amadeusz Calik
Wybory 2020: Jak zagłosowali więźniowie? Mamy dane z Aresztu Śledczego w Krakowie!
Autor: Łukasz Gągulski Areszt Śledczy przy ul. Montelupich w Krakowie

Za nami druga tura wyborów prezydenckich 2020. Niemal pewne jest już, że wybory wygrał obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak głosowali więźniowie osadzeni w Areszcie Śledczym przy ulicy Montelupich w Krakowie? Który z kandydatów wygrałby, jeśli liczyłyby się jedynie głosy osadzonych?

PKW: Oficjalne wyniki wyborów 2020

Znamy już oficjalne cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich 2020 w województwie małopolskim. Zebrane dane z niemal wszystkich obwodów głosowania pokazują jasno, że w Małopolsce na zdecydowane zwycięstwo mógł liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda. 

Zaskakujące są jednak wyniki na krakowskim Prądniku Białym - rodzinnym osiedlu Andrzeja Dudy. Sąsiedzi głowy państwa woleli oddać głos na Rafała Trzaskowskiego. Jak głosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy, sprawdzisz tutaj.

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Wieczór Wyborczy (12 VII)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wybory 2020: Jak głosowano w więzieniach?

W krakowskim Areszcie Śledczym przy ulicy Montelupich swój głos oddało w niedzielę 452 osadzonych (o 40 więcej niż w pierwszej turze), którzy oddali 444 ważnych głosów. Największym poparciem wśród więźniów cieszył się kandydat Koalicji Obywatelskiej - Rafał Trzaskowski, który uzyskał 322 głosy (72,52%).

Andrzej Duda uzyskał jedynie 122 głosy (27,48%), co oznacza, że nie cieszy się on uznaniem wśród osadzonych.