Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie

i

Autor: Łukasz Gągulski Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie

Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie

2020-07-13 12:16

Poznaliśmy już oficjalne wyniki PKW wyborów prezydenckich 2020 w Krakowie. W regionie ze zdecydowaną przewagą wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak pokazują jednak dane z obwodów głosowania na Prądniku Białym, gdzie przez wiele lat mieszkała głowa państwa - mieszkańcy tych regionów woleli oddać głos na Rafała Trzaskowskiego.

PKW: Oficjalne wyniki wyborów 2020

Znamy już oficjalne cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich 2020 w województwie małopolskim. Zebrane dane z niemal wszystkich obwodów głosowania pokazują jasno, że w Małopolsce na zdecydowane zwycięstwo mógł liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Wybory 2020 Kraków

Sąsiedzi nie wsparli Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, podobnie jak w pierwszej turze, oddał głos w lokalu wyborczym przy ulicy Mackiewicza 15 na Prądniku Białym w Krakowie. To tutaj przez wiele lat mieszkał, nim został wybrany na najwyższy urząd w państwie. Postanowiliśmy sprawdzić jak głosowano w pięciu obwodach głosowania zlokalizowanych w zespole szkół przy ulicy Mackiewicza. 

Okazuje się, że w lokalu przy ulicy Mackiewicza 15 oddano ponad 5460 głosów, z czego zaledwie 1784 właśnie na Andrzeja Dudę - to około 32,7% głosów. Na zdecydowanie większe poparcie mógł liczyć... Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało aż 3678 sąsiadów obecnego prezydenta (około 67,3% głosów).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE