Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie

2020-07-13 12:16 AC
Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie
Autor: Łukasz Gągulski Wybory 2020: Wiemy, jak zagłosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie

Poznaliśmy już oficjalne wyniki PKW wyborów prezydenckich 2020 w Krakowie. W regionie ze zdecydowaną przewagą wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak pokazują jednak dane z obwodów głosowania na Prądniku Białym, gdzie przez wiele lat mieszkała głowa państwa - mieszkańcy tych regionów woleli oddać głos na Rafała Trzaskowskiego.

PKW: Oficjalne wyniki wyborów 2020

Znamy już oficjalne cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich 2020 w województwie małopolskim. Zebrane dane z niemal wszystkich obwodów głosowania pokazują jasno, że w Małopolsce na zdecydowane zwycięstwo mógł liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Wybory 2020 Kraków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sąsiedzi nie wsparli Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, podobnie jak w pierwszej turze, oddał głos w lokalu wyborczym przy ulicy Mackiewicza 15 na Prądniku Białym w Krakowie. To tutaj przez wiele lat mieszkał, nim został wybrany na najwyższy urząd w państwie. Postanowiliśmy sprawdzić jak głosowano w pięciu obwodach głosowania zlokalizowanych w zespole szkół przy ulicy Mackiewicza. 

Okazuje się, że w lokalu przy ulicy Mackiewicza 15 oddano ponad 5460 głosów, z czego zaledwie 1784 właśnie na Andrzeja Dudę - to około 32,7% głosów. Na zdecydowanie większe poparcie mógł liczyć... Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało aż 3678 sąsiadów obecnego prezydenta (około 67,3% głosów).