Tatry: Koń PADŁ Z WYCIEŃCZENIA! Kontynuował kurs? Szokujące WIDEO

2020-07-13 10:42 Agnieszka Przystaś, JWa
Tatry: koń padł z wycieńczenia
Autor: Facebook / Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Tatry: koń padł z wycieńczenia

Dramatyczne wideo z Doliny Chochołowskiej udostępniła na swoim profilu Fundacja Viva. Widać na nim wycieńczonego konia oraz reakcję woźnicy, który stwierdził, że "koń się potknął". Prawdopodobnie po wstaniu, koń musiał kontynuować kurs....

Do zdarzenia doszło 8 lipca w Dolinie Chochołowskiej. Tego dnia w Tatrach było wyjątkowo duszno i parno, co odczuli nie tylko ludzie,  ale też zwierzęta - koń, który ciągnął dorożkę padł z wycieńczenia. Według woźnicy, koń miał się... potknąć.

Trąba powietrzna nad Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Dorożkarz twierdzi, że koń się „potknął”. Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa! - informuje w mediach społecznościowych Fundacja Viva.

Jak informuje fundacja, najprawdopodobniej koń musiał kontynuować kurs.

- W dorożce jechało dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci. Kiedy koń leżał, przez długi czas nawet nie zsiedli.  - czytamy.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! poszukuje świadków zdarzenia, można się kontaktować z fundacją za pomocą adresu mailowego: mok@viva.org.pl.