Andrzej Duda dotarł... na Giewont! Internauci mówią o masakrze

i

Autor: enonim, Wikimedia Commons

Andrzej Duda dotarł... na Giewont! Internauci mówią o masakrze [ZDJĘCIE]

2020-07-10 8:41

Krzyż na Giewoncie został "udekorowany" banerem wyborczym Andrzeja Dudy. O sprawie poinformowano pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. W czwartek po materiale wyborczym nie było już jednak śladu, a sprawcy nie udało ustalić.

Zdjęcia ponad stuletniego krzyża z materiałem wyborczym Andrzeja Dudy, błyskawicznie obiegły internet jeszcze w środę. Baner z hasłem "Mój prezydent Andrzej Duda" zawieszono w dolnej części krzyża od strony Zakopanego.

Kobieta, która miała być świadkiem zdarzenia twierdzi w rozmowie z Polsat News, że baner został zawieszony najprawdopodobniej przez koło różańcowe z księdzem na czele, po odmówieniu dziesiątki różańca". Zawieszający go ludzie mieli głośno skandować "Duda na prezydenta".

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

O sprawie zostały poinformowane służby TPN. W czwartek rano po banerze nie było już jednak śladu. Przypomnijmy, że krzyż na Giewoncie został wpisany do rejestru zabytków, a to oznacza, że nie wolno na nim wieszać żadnych materiałów.

Internautom nie spodobała się akcja sympatyków urzędującego prezydenta, a wyczyn nieznanych sprawców skomentowali jako "masakrę".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE