Zabił kijem gołębie i nagrał swój "wyczyn". Do sieci trafiło makabryczne nagranie [18+]

2018-07-04 14:36
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: FB KTOZ [18+]

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało film, na którym widać, jak brutalnie kijem zabijane są dwa gołębie. Towarzyszą temu wyzwiska i dziwne odgłosy, a także splunięcie na martwego już gołębia. Uwaga, nagranie jest wyjątkowo drastyczne!

 

Niestety ptaki nie miały możliwości ucieczki. "Nikt nie zasługuje na taką straszną śmierć. Teraz były to ptaki, kto następny?" - komentuje sprawę KTOZ.

Według opinii Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, doszło do naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. W swoim poście KTOZ przytacza jej fragmenty: "Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów (...) albo znęca się nad nimi w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

- Jedna z osób, która otrzymała filmik o tego mężczyzny, przesłała go nam. Na filmie ukazane jest znęcanie ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa została zgłoszona na Policję - mówi nam KTOZ.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z komendą wojewódzką policji:

- Policjanci z Komisariatu VI zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który przyznał się do brutalnego zamordowania tych ptaków. Wyraził skruchę, tłumacząc, że te zwierzęta strasznie go denerwowały. Prokuratura rejonowa Kraków-Podgórze wydała już decyzję, będzie nią dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2,5 tys. złotych - mówi nam Elżbieta Znachowska - Bytnar z małopolskiej policji.

27-latek został zatrzymany
Autor: Małopolska Policja 27-latek został zatrzymany

Czytaj też:

>>> Małopolska: Policjanci zaopiekowali się czterema porzuconymi kociakami. Zobaczcie zdjęcia!

>>> Kraków: Lekarze ze szpitala Narutowicza przez pomyłkę wycięli pacjentce zdrowy organ

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE