Zakopane. Funkcjonariusz Straży Granicznej przyłapany! Tego się nikt nie spodziewał

2021-09-17 7:43
Straż graniczna - zdjęcie poglądowe
Autor: gov.pl Zakopane. Strażnik graniczny współpracował z gangiem narkotykowym

Są zarzuty dla funkcjonariusza Straży Granicznej z Zakopanego, który miał współpracować z gangiem narkotykowym. Mężczyzna przekazywał członkom grupy informacje na temat dotyczącego ich śledztwa. Chodziło m.in. o planowane zatrzymania osób uwikłanych w proceder. Strażnik został zatrzymany.

Prokuratura przedstawiła zarzuty funkcjonariuszowi placówki Straż Granicznej w Zakopanem, który miał ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których to postępowanie dotyczyło. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd.

O sprawie poinformował w piątek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. - W toku postępowania nadzorowanego przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zarzuty usłyszał funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Zakopanem, który ujawnił informacje dotyczące śledztwa narkotykowego, które pozyskał w związku z pełnioną służbą - poinformował oskarżyciel publiczny.

Strażnik miał informować przestępców m.in. o planowanych przez SG i Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymaniach osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Ujawnienie tych informacji mogło - jak podkreśliła PK - narazić na szkodę "prawnie chroniony interes, jakim jest prawidłowy przebieg postępowania karnego". Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie usłyszał zarzuty. Czyny, o których popełnienie jest podejrzany zagrożone są karą do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

- Postępowanie ma charakter wielowątkowy i wieloosobowy. Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenia wszystkich uczestników opisanego powyżej procederu - podała Prokuratura Krajowa.

Spędziliśmy dzień ze strażnikami z Eko Patrolu. Tak wygląda ich praca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE