Zakopane. Nie chciała założyć maseczki. Uderzyła policjanta drzwiami od radiowozu

2021-07-25 21:39
Zakopane. Nie chciała założyć maseczki. Rąbnęła policjanta drzwiami od radiowozu
Autor: pixabay.com, CC0 fot. 마스크맨 /zdjęcie ilustracyjne

Minionej nocy na jednej ze stacji paliw w Zakopanem doszło do awantury. Policjanci tankujący radiowóz interweniowali w sprawie kobiety, która najpierw odmówiła założenia maseczki, a potem zaczęła zachowywać się agresywnie i uderzyła drzwiami radiowozu policjanta.

Jak podaje PAP, do zdarzenia doszło około północy na Ustupie w Zakopanem. Patrol policji tankował radiowóz. Po wejściu do budynku stacji paliw funkcjonariusze zwrócili uwagę pięciu osobom, które nie miały na twarzy maseczek ochronnych. Jak opisuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Roman Wieczorek, dwie z nich zastosowały się do prośby funkcjonariuszy i założyły maseczki, a następnie zostały pouczone. Natomiast trzy osoby odmówiły podania danych osobowych i zlekceważyły prośby funkcjonariuszy. Dwie kobiety miały zachowywać się agresywnie. Jak podaje policja, po wyjściu ze stacji paliw, jedna z nich uderzyła policjanta drzwiami radiowozu. Agresorka odpowie za naruszenie nietykalność funkcjonariusza. "Kobieta uspokoiła się dopiero siedząc w radiowozie i podała swoje dane" – mówił Wieczorek.

Syn byłego policjanta miał fabrykę narkotyków

Jedna z trzech niesubordynowanych osób została ukarana za brak maseczki i wulgarne słowa w miejscu publicznym 500-złotowym mandatem. Wobec dwóch najbardziej agresywnych skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE