Zasnął na przystanku, obudził się bez portfela. Złodziej wpadł podczas oglądania łupu

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Złodziej został złapany dzięki operatorowi monitoringu, który zauważył zuchwałą kradzież.

Zuchwała kradzież w Krakowie

Zasnął na przystanku, obudził się bez portfela. Złodziej wpadł podczas oglądania łupu

2022-08-02 7:31

Drzemka na przystanku tramwajowym w Krakowie dla jednego z mężczyzn zakończyła się utratą portfela. Padł on ofiarą złodzieja, który wykorzystując niedyspozycję ofiary, przysiadł się do niego i wyciągnął mu z kieszeni wypełniony banknotami portfel. Scena została zaobserwowana przez operatora monitoringu. Dzięki jego reakcji złodziej został szybko złapany.

Mężczyzna śpiący na przystanku w Krakowie okradziony przez bezczelnego złodzieja

Spanie na przystankach komunikacji publicznej w Krakowie nie należy do najlepszych pomysłów. Przekonał się o tym mężczyzna, który rano w niedzielę (31 lipca) uciął sobie drzemkę na przystanku tramwajowym w pobliżu Poczty Głównej. "Zmęczony" nieszczęśnik został bezczelnie okradziony przez złodzieja, który się do niego przysiadł i bez cienia skrupułów wyciągnął portfel z jego spodni.

Sprawca upewnił się jeszcze, że w portfelu było to, co go najbardziej interesowało, czyli pieniądze. Usatysfakcjonowany przestępca odszedł z miejsca zdarzenia, zabierając ze sobą banknoty i pozostawiając na przystanku śpiącą ofiarę. Złodziej nie spodziewał się jednak, że był obserwowany.

PRZECZYTAJ: Pieszy potrącony przez pociąg w Poroninie. Mężczyzna zginął na miejscu

Wpadł podczas oglądania łupu

Scenę kradzieży zaobserwował operator monitoringu. To on wysłał na miejsce strażników miejskich, którzy dysponując rysopisem złodzieja szybko go ujęli. Nieuczciwy mężczyzna został przyłapany, gdy... przeglądał swój łup na przystanku tramwajowym przy ulicy św. Gertrudy. Na szczęście nie miał on wiele czasu, by wydać ukradzione pieniądze. Dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci, którzy postarają się o to, by bezczelny złodziej poniósł karę za swój czyn.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Pałac w Śmiłowicach. Tu Pazura brał ślub. Tak wygląda magiczne miejsce pod Krakowem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki