W Krakowie i Małopolsce zawyją syreny. TAURON Arena podświetlona na biało-czerwono

i

Autor: Thomas Schulze/CC BY-SA 3.0/wikipedia W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Małopolsce zawyją syreny alarmowe.

78. rocznica Powstania Warszawskiego

W Krakowie i Małopolsce zawyją syreny. TAURON Arena podświetlona na biało-czerwono

2022-08-01 7:47

W poniedziałek, 1 sierpnia w Małopolsce zawyją syreny alarmowe. Trening sprawności działania systemu alarmowania rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa przez minutę. W ten sposób Małopolska uczci 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dodatkowo w Krakowie na biało-czerwono zostaną podświetlone: TAURON Arena, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna Emitel.

78. rocznica Powstania Warszawskiego. W Małopolsce zawyją syreny alarmowe

W poniedziałek, 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Małopolski Urząd Wojewódzki zapowiedział, że z tej okazji zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania, polegający na uruchomieniu syren. Zostaną one włączone o godz. 17.00 (godzina "W") i ciągłym, trwającym przez jedną minutę dźwiękiem uczczą Powstańców Warszawskich. Krakowskie uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się o godz. 18.30 przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Jana Matejki. Poprzedzi je msza święta w intencji ojczyzny, którą w Bazylice Mariackiej odprawi abp Marek Jędraszewski.

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel zostaną podświetlone na biało-czerwono. 

PRZECZYTAJ: Restauratorzy w Zakopanem załamują ręce! Goście robią to nagminnie, przez co spadają zyski

Program krakowskich obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

  • godz.17.00 – uczczenie minutą ciszy godziny „W”, Rynek Główny przed Bazyliką Mariacką,
  • godz. 17.02 – msza święta w Bazylice Mariackiej w intencji Ojczyzny i poległych za wolność, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego,
  • godz. 18.30 – uroczystości z udziałem Wojska Polskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, plac Jana Matejki w Krakowie.
Sonda
Czy uważasz, że Powstanie Warszawskie było potrzebne?
Aktor Michał Czernecki o powstańcach