Ścigali go Ukraińcy, wpadł w Krakowie. 41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Strażnicy graniczni z Krakowa zatrzymali ściganego na podstawie czerwonej noty Interpolu 41-letniego mężczyznę / zdjęcie ilustracyjne.

Czerwona nota Interpolu

Ścigali go Ukraińcy, wpadł w Krakowie. 41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany

2022-07-30 16:38

Na lotnisku w Krakowie-Balicach został zatrzymany 41-letni mężczyzna o podwójnej narodowości: ukraińskiej oraz izraelskiej. Był on ścigany na podstawie czerwonej noty Interpolu, a ukraiński wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w oszustwach finansowych. Mężczyznę czeka ekstradycja. Na Ukrainie grozi mu kara do 12 lat więzienia.

41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany w Krakowie. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

41-letni mężczyzna, dysponujący podwójnym obywatelstwem: ukraińskim oraz izraelskim został zatrzymany przez straż graniczną na lotnisku w Krakowie-Balicach. Do ujęcia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 lipca), po wylądowaniu rejsowego samolotu z Izraela, którego pasażerem był 41-latek. Mężczyzna był ścigany na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez ukraiński wymiar sprawiedliwości. Śledczy z Ukrainy zarzucają zatrzymanemu udział w oszustwach finansowych.

Mężczyznę od strażników granicznych przejęli kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z jego udziałem. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.

PRZECZYTAJ: Zabili go, a ciało schowali pod posadzką. Policja ustala tożsamość ofiary zabójstwa sprzed 20 lat

Co grozi zatrzymanemu 41-latkowi?

Zatrzymany na krakowskim lotnisku mężczyzna ma zostać poddany procedurze ekstradycji z Polski na Ukrainę. Zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym, za udział w oszustwach finansowych grozi mu kara do 12 lat więzienia. 41-latek przebywa obecnie w polskim areszcie, gdzie czeka za zakończenie formalności związanych z ekstradycją.

ZOBACZ: Burmistrz Brzeska jak szeryf! Uratował pielgrzymów przed pijakiem

Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Na grobie Rafała L., który zginął zanim ochrzcił swoje dziecko, najbliżsi zostawili wiersz łamiący serce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany