Ścigali go Ukraińcy, wpadł w Krakowie. 41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Strażnicy graniczni z Krakowa zatrzymali ściganego na podstawie czerwonej noty Interpolu 41-letniego mężczyznę / zdjęcie ilustracyjne.

Czerwona nota Interpolu

Ścigali go Ukraińcy, wpadł w Krakowie. 41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany

2022-07-30 16:38

Na lotnisku w Krakowie-Balicach został zatrzymany 41-letni mężczyzna o podwójnej narodowości: ukraińskiej oraz izraelskiej. Był on ścigany na podstawie czerwonej noty Interpolu, a ukraiński wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w oszustwach finansowych. Mężczyznę czeka ekstradycja. Na Ukrainie grozi mu kara do 12 lat więzienia.

41-latek z podwójnym obywatelstwem zatrzymany w Krakowie. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

41-letni mężczyzna, dysponujący podwójnym obywatelstwem: ukraińskim oraz izraelskim został zatrzymany przez straż graniczną na lotnisku w Krakowie-Balicach. Do ujęcia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 lipca), po wylądowaniu rejsowego samolotu z Izraela, którego pasażerem był 41-latek. Mężczyzna był ścigany na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez ukraiński wymiar sprawiedliwości. Śledczy z Ukrainy zarzucają zatrzymanemu udział w oszustwach finansowych.

Mężczyznę od strażników granicznych przejęli kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z jego udziałem. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.

PRZECZYTAJ: Zabili go, a ciało schowali pod posadzką. Policja ustala tożsamość ofiary zabójstwa sprzed 20 lat

Co grozi zatrzymanemu 41-latkowi?

Zatrzymany na krakowskim lotnisku mężczyzna ma zostać poddany procedurze ekstradycji z Polski na Ukrainę. Zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym, za udział w oszustwach finansowych grozi mu kara do 12 lat więzienia. 41-latek przebywa obecnie w polskim areszcie, gdzie czeka za zakończenie formalności związanych z ekstradycją.

ZOBACZ: Burmistrz Brzeska jak szeryf! Uratował pielgrzymów przed pijakiem

Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Na grobie Rafała L., który zginął zanim ochrzcił swoje dziecko, najbliżsi zostawili wiersz łamiący serce

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki