Złe wieści dla Jędraszewskiego. Ważna decyzja władz Krakowa

2019-10-21 13:55
Arcybiskup Jędraszewski
Autor: Marcin Wziontek Arcybiskup Jędraszewski

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski zapowiedział, że miasto nie zamierza sprzedawać działek przy ul. Wizjonerów w krakowskich Bronowicach. To złe wieści dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który wystosował pismo do miejskich władz z prośbą o wyznaczenie działki pod budowę nowej świątyni.

Mowa o działkach przy ul. Wizjonerów, na których dawniej znajdował się Motel Krak. W niedalekiej przeszłości w okolicy powstało gigantyczne osiedle, stąd pomysł kurii na budowę nowego kościoła. Teren jest jednak dyskusyjny, bowiem mieszkańcy od dawna zabiegają, by w tym miejscu powstało miejsce odpoczynku i rekreacji.

Tymczasem z początkiem sierpnia Marek Jędraszewski napisał list do prezydenta Jacka Majchrowskiego, w którym "zwraca się z uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów o łącznej powierzchni około 2530 mkw". Dodatkowo arcybiskup prosi "o umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności szerokości 4,5 m".

W sieci rozgorzała prawdziwa dyskusja, którą wywołało zdjęcie pisma udostępnione przez radnego Koalicji Obywatelskiej, Andrzeja Hawranka.

Prezydent Jacek Majchrowski odpowiedział na wątpliwości miejskich radnych i mieszkańców, zapewniając że gmina nie sprzeda kontrowersyjnych działek. 

- Panu radnemu Andrzejowi Hawrankowi i wszystkim Państwu, którzy od wczoraj (niedzieli - przyp. red.) zastanawiają się nad losem gminnych działek w Bronowicach, na których Kuria Metropolitalna chciałaby w przyszłość wybudować kościół, chcę wyjaśnić, że sprzedaż czy przekazanie komukolwiek tych działek przez miasto nie wchodzi w grę, ponieważ wiemy, że są w stosunku do nich roszczenia dawnych właścicieli. Nie rozpatrujemy więc takiej możliwości. Nie oznacza to zarazem, że w tym rejonie nie może powstać miejski park.

Kuria Metropolitalna nie ustosunkowała się do słów Jacka Majchrowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE