Zoo w Krakowie znajduje się na terenie Lasu Wolskiego

i

Autor: Radosław Nowak Zoo w Krakowie znajduje się na terenie Lasu Wolskiego

Zoo Kraków [CENY BILETÓW, PARKINGI]

2015-06-25 16:07

Ogród zoologiczny w Krakowie posiada obecnie około 260 gatunków zwierząt. Jego powierzchnia wynosi 17 ha. Rocznie odwiedza go ponad 300 tys. osób.

Zoo Kraków: ceny biletów

- bilet normalny: 18 zł
- bilet ulgowy: 10 zł
- dzieci do lat 3: wstęp wolny

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom od lat trzech, uczniom, studentom, emerytom i rencistom. Kasa jest czynna codziennie od godz. 9 do 18. Ogród można zwiedzać do godz. 19:30.

Parking przy zoo w Krakowie

Od poniedziałku do piątku istnieje możliwość wjazdu na parking niestrzeżony przy głównej bramie zoo. Oto ceny wjazdu na teren Lasu Wolskiego:

- wjazd samochodu osobowego - 15 zł
- wjazd oznakowanego samochodu inwalidy - 5 zł
- wjazd mikrobusu - 30 zł
- wjazd autokaru - 50 zł

W sobotę i dni świąteczne obowiązuje zakaz wjazdu do Lasu Wolskiego. Pojazdy możemy zostawić na parkingu oddalonym od zoo o około kilometr. Zapłacimy 15 zł za 5 godzin postoju i 3 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę. Za parking możemy płacić tylko gotówką. Do zoo dojdziemy stamtąd ścieżką spacerową przez las lub dojedziemy autobusem MPK.

Osoby niepełnosprawne, podróżujące oznakowanymi samochodami, mogą wjechać na parking bezpośrednio przy parku przez cały tydzień.

Podopieczni zoo w Krakowie

Najliczniejszą grupę wśród zwierząt w krakowskim zoo stanowią ptaki, następnie ssaki, ryby, gady i płazy. W ogrodzie możemy zobaczyć słonie, kangury, strusie, wielbłądy, małpy, antylopy i wiele innych.

Z myślą o najmłodszych stworzono „Mini zoo”, gdzie dzieci mogą pogłaskać i nakarmić młode zwierzęta: kucyki, świnki morskie, miniaturowe króliki, żółwie, kozy karłowate, osły, czy lamy. „Mini zoo” można odwiedzać od godz. 9:30 do 19:00.

Zobacz zwierzęta z „Mini zoo"!


Byliście już w krakowskim ogrodzie zoologicznym? Jakie macie wrażenia? KOMENTUJCIE!