Pacjent SPŁONĄŁ w szpitalu w Kutnie. Śledczy UJAWNILI coś strasznego

2019-09-17 10:22 BE
37-letni pacjent spłonął w szpitalnym łóżku
Autor: pixabay.com fot. PublicDomainPictures, CC0

37-letni pacjent spłonął w szpitalnym łóżku. Z powodu agresywnego zachowania przypięty był pasami. Do prokuratury wpłynęła ważna ekspertyza.

Przypomnijmy, do dramatycznych wydarzeń w szpitalu w Kutnie doszło w marcu tego roku. Na oddział intensywnej opieki medycznej trafił 37-letni pacjent. Z relacji personelu wynika, że był agresywny. Mężczyzna w nocy został przypięty do łóżka pasami. Domagał się papierosa, grożąc przy tym personelowi. Ten się jednak nie ugiął.

Jednak w opinii biegłego z zakresu pożarnictwa najprawdopodobniej to właśnie od żaru z niedopałka papierosa zajęła się pościel na łóżku mężczyzny.

Na tej samej sali przebywał jeszcze jeden pacjent, mężczyzna w wieku 71 lat. To on zaalarmował o pożarze. U 37-latka stwierdzono poparzenie około 70 procent ciała. Niestety, nie przeżył.

Prokuratura bada, czy 71-latek przebywający z nim na sali mógł mu odpalić papierosa i podać do ust. Sprawa się jednak komplikuje, ponieważ starszy mężczyzna w kwietniu zmarł.

Śledczy ujawnili też inne dramatyczne okoliczności. Okazuje się, że 37-latek przywiązany był do łóżka pasem bezpieczeństwa, który wyposażony był w system awaryjnego otwierania na wypadek zagrożenia. Niestety, ten na skutek wysokiej temperatury, nie zadziałał.

Jako, że pacjent, który leżał z tragicznie zmarłym mężczyzną, również nie żyje, możliwe, że nikt nie usłyszy zarzutów związanych z zaprószeniem ognia. Prokurator wyklucza jakoby ktoś z personelu szpitala miał związek z wybuchem pożaru.