Miasto szykuje na Sylwestra "Air Show" w Manufakturze! Niebo rozbłyśnie setkami świateł! [SZCZEGÓŁY]

2019-11-21 15:09 BE
Miasto szykuje na Sylwestra Air Show w Manufakturze!
Autor: pixabay.com fot. PixelAnarchy, CC0

W nocy z 31 grudnia 2019 r. na 1 stycznia 2020 r. w łódzkiej Manufakturze przywitamy Nowy Rok w blasku setek świateł. Miasto organizuje "Air Show" - jedyne w swoim rodzaju widowisko świetlne wykorzystujące drony podświetlone diodami LED.

W Sylwestra w Manufakturze niebo rozbłyśnie setkami świateł, w blasku których mieszkańcy będą mogli przywitać Nowy Rok. Podczas "Air Show" drony wykonają w powietrzu szereg skomplikowanych konfiguracji zgranych z ekscytującą muzyką. Wśród figur znajdą się m.in. odniesienia do miasta Łodzi. To pierwszy taki Sylwester w Europie, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy.

- W tym roku Sylwester w Łodzi będzie wyglądał zupełnie inaczej niż wcześniej. Jeszcze żadne europejskie miasto nie proponowało swoim mieszkańcom udziału w tak nowoczesnym, widowiskowym spektaklu świateł. W ten symboliczny, ostatni dzień roku, jako pierwsi zrezygnujemy ze zwyczaju urządzania pokazów pirotechnicznych w centrum miasta, a ja apeluję do łodzian o wstrzymanie się od używania fajerwerków i zadbanie o  zwierzęta domowe, dla których Sylwester jest najbardziej stresującym dniem w roku. Niech Łódź będzie wzorem miasta, które potrafi świętować bez wytwarzania dodatkowych odpadów, w sposób bezpieczny i przyjazny dla zwierząt i środowiska. Serdecznie zapraszam do wspólnego, rodzinnego show, którego nie powstydziłyby się największe światowe stolice! – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Sylwester 2019/2020 w Łodzi bez fajerwerków

Wszystko to będzie możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Wykorzystany system oparty na zdalnym sterowaniu i możliwości programowania dedykowanych figur wykonywanych przez eskadrę dronów, daje możliwość realizacji pokazu zgodnie z wizją artystyczną zamawiającego. Maszyny biorące udział w łódzkim pokazie sylwestrowym są drugą, największą, komercyjnie dostępną flotą dronów. Amerykański dystrybutor posiada aż 7 baz na całym świecie. Drony brały dotychczas udział w pokazach zrealizowanych m.in. dla takich zamawiających jak Disney, Fox Studios, Kia, Toyota, Red Bull, Paris hotel w Las Vegas, LA Convention Center.

- Przygotowanie widowiska przez naszego wykonawcę obejmuje nie tylko programowanie dronów, ale również wykonanie szeregu pokazów testowych oraz sprawdzenie terenu Manufaktury. W odróżnieniu od fajerwerków, użyte technologie i możliwość przejęcia kontroli nad dronami zapewniają bezpieczeństwo widzów zarówno podczas pokazu, jak i lądowania - mówi Maciej Łaski, dyrektor ŁCW.