ZAATAKOWAŁ na drodze małżeństwo z trójką dzieci, bo... nie podobał mu się styl jazdy

2019-10-22 9:13 BE
Kierowca
Autor: pixabay.com fot. StockSnap, CC0

Do 5 lat za kratkami grozi 40-letniemu mężczyźnie, który zaatakował rodzinę z trójką dzieci. Mężczyźnie nie podobał się styl jazdy kierowcy.

Do zdarzenia doszło 20 października. Jak opisuje policja, volkswagenem podróżowało małżeństwo z trójką dzieci. Za nimi jechał samochód osobowy, którym podróżowali jacyś mężczyźni. Gdy rodzina zatrzymała się przed posesją w miejscowości Rusiec, jadące wcześniej za nimi auto zatrzymało się, a następnie wysiadło z niego dwóch mężczyzn.

- Jeden z nich podbiegł do volkswagena. Krzyczał, szarpał za klamkę przednich drzwi pasażera i kopał w karoserię pojazdu. Kiedy właściciel volkswagena otworzył drzwi, agresor próbował je wyłamać. Krzyczał, że nie podoba mu się styl jazdy kierującej volkswagenem. Pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, lecz napastnik wyrwał mu telefon i rzucił go na ziemię. W tej sytuacji pokrzywdzony sam obezwładnił agresora i po wszystkim zawiadomił policję - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty uszkodzenia auta i telefonu komórkowego. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat za kratkami.