Perełki przygotowują się do walki w Lidze Mistrzyń. To będzie wyzwanie! [AUDIO]

2019-10-01 22:31 Bartłomiej Ważny
MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski przed nowym sezonem
Autor: Krzysztof Radzki CrissArt Photography

Wielkimi krokami zbliżają się mecze MKS Perły Lublin w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie, czyli w Champions League. Jak nastroje wśród naszych szczypiornistek?

Do hali Globus przyjadą mistrzowie Danii, Rosji oraz wicemistrz Rumunii, CSM Bukareszt z najlepszą piłkarką świata, Cristiną Neagu na czele.

– Pierwszy mecz wyjazdowy zagramy 5 października z rosyjską drużyną Rostov-Don – mówi rozgrywająca MKS-u, Małgorzata Stasiak. – Zespół naszpikowany gwiazdami, jak przystało na mistrzynie Rosji. Jedna z czterech najlepszych drużyn Ligi Mistrzyń. Zdajemy sobie sprawę, że rosyjska piłka ręczna stawia na fizyczną grę. Jeśli będziemy chciały mieć korzystny wynik i pokazać się z dobrej strony, będziemy musiały odpowiedzieć tą fizycznością.

– Ja pewnie pierwszy raz będę miała szansę grać przy takiej publiczności – przyznaje Natalia Nosek, rozgrywająca MKS-u – Słyszałam wiele dobrego o lubelskich kibicach, nie mogę się doczekać tego dreszczyku emocji i wspaniałego dopingu.

Pierwszy mecz w Lublinie już 12 października. Perełki będą gościć u siebie Team Esbjerg, finalistę ostatniej edycji Pucharu EHF. Ruszyła już sprzedaż karnetów na mecze naszych piłkarek w Lidze Mistrzyń. Szczegóły – wraz z harmonogramem rozgrywek – znajdziecie rzecz jasna na stronie MKS Perła Lublin.​​

Zawodniczki MKS Perła Lublin - Małgorzata Stasiak i Natalia Nosek - opowiedziały nam o przygotowaniach do gry w Lidze Mistrzyń. Posłuchaj: