13-latka zabrana do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni! Ojciec znalazł ją nieprzytomną pod prysznicem

i

Autor: Shutterstock; Materiały prasowe/ucmmit.gdynia.pl Mieszkaniec Pisza znalazł swoją 13-letnią córkę nieprzytomną pod prysznicem, po czym z zagrożeniem życia trafiła ona do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni

Dramat w Piszu

13-latka zabrana do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni! Ojciec znalazł ją nieprzytomną pod prysznicem

2022-12-05 12:01

Mieszkaniec Pisza znalazł swoją 13-letnią córkę nieprzytomną pod prysznicem, po czym z zagrożeniem życia trafiła ona do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Poszkodowana została najpierw zabrana do szpitala w Piszu, ale szybko okazało się, że konieczny będzie transport do Trójmiasta. 13-latka musiała zostać poddana terapii w komorze hiperbarycznej.

13-latka zabrana do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni! Ojciec znalazł ją nieprzytomną pod prysznicem

13-latka z Pisza została zabrana do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni, po tym jak jej ojciec znalazł ją nieprzytomną pod prysznicem. Do zdarzenia doszło w sobotę, 3 grudnia, po godz. 20, w jednym z bloków na terenie miasta. Poszkodowana, w stanie zagrażającym życiu, trafiła najpierw do szpitala w Piszu, ale tam szybko zapadła decyzja o jej transporcie do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Wszystko po to, by dziewczyna mogła skorzystać z terapii w komorze hiperbarycznej. Dlaczego? Tuż po zdarzeniu okazało się, że w łazience, gdzie brała prysznic, ujawniono bardzo duże stężenie tlenku węgla. 13-latka zatruła się czadem wydobywającym się ze znajdującego się tam piecyka gazowego. Policja w Piszu przypomina przy okazji tego zdarzenia, że warto montować w domach czujniki tlenku węgla.

- Niedrożne kominy, nieszczelna instalacja gazowa, palenie niebezpiecznych odpadów i śmieci powodują zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu czujnika tlenku węgla. W tym mieszkaniu takiego urządzenia nie było. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu, co sygnalizuje włączającym się alarmem dźwiękowym. Brak takiego urządzenia może doprowadzić wręcz do tragedii - informują mundurowi.

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?
Auto kobiety stoi w poprzek drogi. Nic nie można zrobić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają