131 przyszłych lekarzy opuściło UWM w Olsztynie

i

Autor: UWM Olsztyn 131 przyszłych lekarzy opuściło UWM w Olsztynie. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim.

131 przyszłych lekarzy opuściło UWM w Olsztynie. To rekord

2022-06-29 13:30

W poniedziałek (27 czerwca) w kortowskim Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego. Mury Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opuściło 131 absolwentów. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim.

Uroczystości przewodniczył Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM. - Ten dzień jest wyjątkowy. Przyjechaliście tutaj do Olsztyna z różnych zakątków kraju i świata. Znam Was dobrze i jestem bardzo dumny, że tak licznie ukończyliście te ciężkie studia. Będziecie teraz wspominać te dobre chwile. My byliśmy tu po to, żeby nauczyć Was medycyny - mówił prof. Leszek Gromadziński. - Teraz codziennie będziecie walczyć o zdrowie i życie drugiego człowieka. Praca dla kogoś innego to jest to, co jest w życiu najważniejsze. Życzę Wam, żebyście się nigdy nie poddawali i przyjęli swoje niepowodzenia z głową.

Gościem uroczystości był m.in. rektor olsztyńskiej uczelni. - Byłem bardzo wzruszony słuchając Waszej przysięgi. Ona zobowiązuje do tego, żeby widzieć w każdym drugiego człowieka - pomagając mu, zmniejszając jego cierpienie, lecząc go i przywracając mu nadzieję, że będzie dobrze. To ogromne zobowiązanie i zaszczytna służba - mówił do absolwentów prof. Jerzy Przyborowski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Perspektywy 2022. Spadek UWM w Olsztynie

Źródło: UWM w Olsztynie

Sonda
Na jaki kierunek studiów się wybierasz?
Chory na nowotwór Mikołaj potrzebuje pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE