Ale szambo w Garbinie! Byk nie mógł się wydostać bez pomocy strażaków

2019-11-05 17:45
Byk uwięziony we Garbinie k. Braniewa
Autor: Komenda Powiatowa PSP w Braniewie Strażacy uratowali byka uwięzionego w Garbinie k. Braniewa

We wsi Garbina w woj. warmińsko-mazurskim strażacy zmagali się z akcją wydostania byka, który wpadł do szamba. Zwierzakowi pomagali również sąsiedzi.

Do zdarzenia doszło 4 listopada w miejscowości Garbina w gm. Braniewo. Do działań ratowniczych skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków – ochotników z jednostki OSP Frombork. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali wewnątrz murowanego szamba byka, który z uwagi na wysokość ścian zbiornika nie mógł samodzielnie wydostać się na zewnątrz.

Do uwolnienia byka potrzebna była koparko - ładowarka. Strażacy użyli sprzętu pożyczonego od sąsiada. Dzięki temu udało się wykonać wyjście dla zwierzęcia. Ponadto ratownicy zabezpieczyli byka, usunęli fragment ogrodzenia szamba oraz odpompowali część wody, która zalegała wewnątrz zbiornika. Następnie strażacy przy wykorzystaniu liny, węża strażackiego oraz koparko – ładowarki wydobyli byka na zewnątrz.

Akcja była trudna i wymagała dużo siły i precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka. Bykowi nic się nie stało. Po wydobyciu został wypuszczony na pobliskie pole.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE