Pijany kierowca wjechał w radiowóz

i

Autor: Pixabay To nie była zwykła stłuczka! W Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) pijany kierowca wjechał w radiowóz. Zdj. ilustracyjne.

Ale wpadka! To nie była zwykła stłuczka! Po pijaku wjechał w radiowóz

2021-06-16 11:34

W Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) kierowca nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu. Niestety, takich przypadków na polskich drogach jest wiele. 55-letni kierowca osobowej hondy nabroił jednak wyjątkowo mocno, ponieważ nie dość, że kierował autem po pijanemu to na dodatek uszkodzonym pojazdem okazał się być nieoznakowany policyjny radiowóz.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kajki w Ełku. Kierowca osobowej hondy nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu i najechał na jego tył. I był to dopiero początek problemów 55-letniego mężczyzny.

Okazało się, że kierował on autem, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Na tym nie koniec. 55-latek uszkodził nieoznakowany radiowóz policyjny marki ford.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu kierowcy. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej, więc uznano je za kolizję.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia i grzywna. Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najgorszy złodziej w Polsce włamał się do domku letniskowego. "Przespał" okazję, aby uciec policji

Pijany kierowca przy komendzie policji w Gostyniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE