Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn przegrał 0:3 z Sandecją Nowy Sącz.

Blamaż Stomilu Olsztyn w meczu z Sandecją Nowy Sącz. "Popełniliśmy bardzo proste błędy w defensywie"

2020-03-08 12:40

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:3 z Sandecją Nowy Sącz w pierwszym wyjazdowym meczu ligowym w tym roku. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Mariusz Gabrych, a jedną Słowak Michal Piter-Bućko.

Bolesna porażka i kontuzje w Stomilu

W tarapatach Stomil Olsztyn był już po kwadransie. Dwa gole w odstępie trzech minut strzelił dla Sandecji Mariusz Gabrych. W 37. minucie trzecią bramkę zdobył słowacki obrońca Michal Piter-Bućko. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Na domiar złego Stomil, oprócz dotkliwej porażki, stracił również dwóch obrońców. Przed meczem urazu nabawił się Jakub Tecław. Z kolei pod koniec pierwszej połowy z kontuzją boisko opuścił Rafał Remisz.

Trener Stomilu: "Piłka nożna to brutalny sport"

Mimo wysokiej porażki, trener Piotr Zajączkowski chwalił swoich zawodników. - Piłka nożna jest sportem bardzo brutalnym i my dzisiaj się o tym przekonaliśmy. Grając dobre spotkanie, a momentami bardzo dobre, pokazaliśmy dobre przygotowanie do sezonu, fizyczność, utrzymanie się przy piłce, ale popełniliśmy bardzo proste błędy w defensywie - ocenił szkoleniowiec Stomilu Olsztyn.

I dodał: - Jest to bardzo dotkliwa porażka. Gospodarze, mając tak doświadczoną linię obrony, mimo naszych akcji w drugiej połowie na połowie przeciwnika, nie dopuścili do kontaktowej bramki.

Następny mecz Stomil zagra 14 marca w Olsztynie. Rywalem będzie Chrobry Głogów.