Porąbali Rysia przy kolacji

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express Dwóch mężczyzn oskarzonych jest o zabójstwo, do którego doszło w lutym 2021 r. w Olsztynku.

Zabójstwo i groźby wobec świadka

Brutalne zabójstwo w Olsztynku. Sprawcy użyli siekiery

2022-07-28 13:48

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwsze terminy rozprawy w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka. Do tragedii doszło w nocy z 17/18 lutego 2021 r. Stanisław N. i Łukasz O. w brutalny sposób pozbawili życia ofiarę, z którą wcześniej pili alkohol.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała 30 maja 2022 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. Mężczyźni są oskarżeni o dokonanie zabójstwa mężczyzny. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni Stanisław N. i Łukasz O. feralnego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym. Mówi sędzia Marta Banaś-Grabek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

W pewnym momencie obaj oskarżeni, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, mieli zacząć kopać go po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka ciosów siekierą, w tym w głowę, oraz uderzeń różnymi przedmiotami. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

Stanisławowi N. prokurator przedstawił również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery. Obaj oskarżeni w toku postępowania prokuratorskiego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy w tej sprawie. Będzie to 29 i 30 września 2022 r., na godz. 9:15.

CZYTAJ WIĘCEJ: Olsztynek. Zarąbali Ryszarda siekierą. To, co zrobili ze zwłokami, przeraża! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Zabójstwo kobiety w Gdańsku. Policjanci zatrzymali 54-latka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany