Były prezydent Olsztyna W SZPITALU! A w poniedziałek miał być w sądzie..

2019-11-22 9:10
Prezydent Olsztyna uniewinniony
Autor: Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS Prezydent Olsztyna uniewinniony

25 listopada przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszy sprawa apelacyjna Czesława Jerzego Małkowskiego, prezydent miasta w latach 2001-2008. Małkowski, oskarżony m.in. o gwałt nie pojawi się jednak na sali sądowej. Wszystko przez problemy zdrowotne.

Czesław Jerzy Małkowski jest w szpitalu w Warszawie. We wtorek (26 listopada), dzień po początku sprawy apelacyjnej, ma mieć operację. Początkowo zabieg miał się odbyć w czwartek (21 listopada), ale decyzją lekarzy został przełożony. Jak podaje "Gazeta Olsztyńska" Czesław Jerzy Małkowski zapewnił, że jest spokojny o wyrok, bo jest niewinny.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2018 roku roku Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił byłego prezydenta Olsztyna od zarzucanych mu czynów. Na Małkowskim ciążyły dwa zarzuty, które dotyczyły gwałtu i seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i gwałcie. W obu przypadkach chodziło o tę samą kobietę. Do tych zdarzeń miało dojść w latach 2002-2007. Były prezydent od początku utrzymywał, że jest niewinny. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

Z wyrokiem Sądu Rejonowego nie zgodziła się urzędniczka, która twierdzi, że padła ofiarą gwałtu oraz Prokuratora Okręgowa w Białymstoku, która oskarżała byłego prezydenta. Kobieta i prokuratura wniosły apelację. Sprawa byłego prezydenta Olsztyna toczy się już osiem lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE