Coraz więcej form wypoczynku w Olsztynie. Place zabaw i wypożyczalnie sprzętu pływającego znów otwarte!

2020-06-03 13:13
Place zabaw w Olsztynie znowu otwarte
Autor: Pixabay / Frauke Rieter Place zabaw w Olsztynie znów otwarte.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu stopniowo udostępnia place zabaw w Olsztynie, zamknięte od wielu tygodni z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Z kolei Ośrodek Sportu i Rekreacji w miniony weekend otworzył ponownie wypożyczalnie sprzętu wodnego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel".

Koronawirus: place zabaw w Olsztynie znów otwarte

Przypomnijmy, że place zabaw w Polsce zamknięto później niż szkoły i przedszkole. Rząd i ministerstwo zdrowia zaczęły się obawiać rozprzestrzeniania koronawirusa przez dzieci, po tym jak place zabaw były oblegane przez całe rodziny.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy place zabaw znowu będę otwarte. - Place zabaw oraz siłownie plenerowe są systematycznie udostępniane od 1 czerwca 2020. Ich otwarcie będzie poprzedzone kontrolą i dezynfekcją elementów wyposażenia. Wszystkie prace potrwają około 10 dni - mówi Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Przypominamy jednak, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dotyczące zachowania dwumetrowej odległości od siebie i konieczności używania maseczek na twarzy.

Koronawirus: OSiR w Olsztynie też wraca do normalności

Są też dobre informacje nie tylko dla dzieci, ale i miłośników wodnych aktywności, których w Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur, nie brakuje. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie od soboty (30 maja) otworzył wypożyczalnie sprzętu pływającego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

OSiR startuje z sezonem letnim. Wypożyczalnie będą już funkcjonowały codziennie. W soboty, niedziele i święta będą czynne w godz. 10-20, w pozostałe dni tygodnia w godz. 11-19.

Olsztyński OSiR przypomina, że wypożyczalnie sprzętu będą działały pod rygorami bezpieczeństwa określonymi w rozporządzeniach rządu.
W wypożyczalniach obowiązuje dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego, dezynfekowane będą również elementy sprzętu pływającego.

Muzeum Powstania Warszawskiego ponownie otwarte dla zwiedzających
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE