Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn. Tylko jedna drużyna w lidze gorsza od akademików

2020-02-21 8:50 SCH
Indykpol AZS Olsztyn
Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Poprzedni mecz z Cuprum Lubin zakończył się wygraną Indykpolu AZS Olsztyn 3:1.

Po ostatniej kolejce PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spadli na trzynaste, przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest już tylko Visła Bydgoszcz, z którą akademicy zagrają 27 stycznia. Zanim to jednak nastąpi, w piątek olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Jeśli wygrają, przeskoczą najbliższego rywala.

Trzy tygodnie Daniel Castellani jest trenerem drużyny Indykpolu AZS Olsztyn, a kibice akademików wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo od 2 grudnia. Biało-zieloni przegrali już 11. meczów z rzędu. W tabeli PlusLigi spadli na trzynaste miejsce. Mimo fatalnej passy, AZS wciąż może znacznie przesunąć się w tabeli. Będąca na 9. miejscu ekipa Aluronu Virtu CMC Zawiercie ma tylko 3 punkty więcej.

Najbliższym rywalem akademików będzie Cuprum Lubin, który jest na 11. pozycji w tabeli i ma punkt więcej od olsztynian oraz jedno spotkanie rozegrane więcej. Początek piątkowego meczu o godz. 20:30.

Poprzednią konfrontację obu drużyn 3:1 wygrał Indykpol AZS. - Patrzymy na to, co dzieje się w tabeli. Jedna wygrana może poprawić nasze miejsce. Dobrze pamiętam poprzedni mecz z Cuprum i wierze, że ten piątkowy będzie tak samo dobry - mówi Mateusz Poręba, środkowy olsztyńskiej drużyny. W ekipie z Lubina szczególnie groźni są atakujący Jakub Ziobrowski i przyjmujący Bartłomiej Lipiński.

Pogoda w górach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.