Piwo

i

Autor: Pixabay 27-latek z Węgorzewa ukradł czteropak piwa. Zdj. ilustracyjne.

Czteropak piwa będzie go drogo kosztować! Wcześniej nie chciał zapłacić

2022-02-09 9:44

W Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie) 27-letni mężczyzna chciał ukraść czteropak piwa oraz płyn do spryskiwaczy ze stacji benzynowej. Niestety dla złodzieja, policjanci bardzo szybko złapali go z kradzionym towarem. Młodemu mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

W poniedziałek (7 lutego) po godzinie 20:00 do węgorzewskiej policji zadzwoniła pracownica jednej ze stacji benzynowych. - Kobieta oświadczyła, że nieznany jej mężczyzna wszedł na teren obiektu, zabrał z półki czteropak piwa, a następnie opuszczając stację, zabrał jeszcze płyn do spryskiwaczy - relacjonuje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Sprzedawczyni krzyczała na złodzieja, na co ten odparł, że bierze tylko piwo i zaczął uciekać. Na jego nieszczęście, policjanci szybko pojawili się na miejscu kradzieży i zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Węgorzewa. Pech chciał, że jego wizerunek znalazł się na kamerach monitoringu. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane. 27-latek usłyszy zarzut kradzieży zuchwałej. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nowy przepis wszedł w życie w ubiegłym roku, a dotyczy on kradzieży zuchwałej. W myśl przepisów, za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób, lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem. Po drugie jest to również kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym prze nią ubraniu.

Sonda
Czy w Polsce istnieje kultura picia alkoholu?
Kolno. Złodziej włamał się do baru i przyrządził sobie kebaba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE