Dobre Miasto: Pościg zakończony ŚMIERCIĄ! Odpowie za nią policjant

2019-12-24 18:13
Dobre Miasto: Pościg zakończony ŚMIERCIĄ! Odpowie za nią policjant
Autor: SplitShire/Pixabay.com Do zdarzenia doszło w kwietniu tego roku w Dobrym Mieście

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie trafił akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi tamtejszej Komendy Miejskiej Policji. W kwietniu tego roku razem z kolegą ze służby prowadził pościg za motocyklistą w Dobrym Mieście. Przy prędkości ok. 100 km/h radiowóz uderzył w motor, a jego kierowca wpadł pod koła samochodu. W wyniku obrażeń zmarł. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Giżycku.

O skierowaniu aktu oskarżenia poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Policjant odpowie za niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusz nie przyznaje się do winy. Jego proces będzie się toczył przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, a oskarżycielem w tej sprawie jest Prokurator Rejonowy w Giżycku.

Do tragicznego w skutkach pościgu doszło w kwietniu tego roku. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważyli wyjeżdżający stacji paliw w Dobrym Mieście motocykl bez tablic rejestracyjnych. Jego kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i ruszył do ucieczki. Przy prędkości ok. 100 km/h na godzinę prowadzący auto policjant uderzył w tylne koło motoru, wskutek czego prowadzący go mężczyzna wpadł pod radiowóz. W następstwie odniesionych w ten sposób obrażeń wewnętrznych zmarł.

Zdaniem prokuratury prowadzący samochód policjant "nie zachował szczególnej ostrożności i nie utrzymał odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu". Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE