Dwaj obcokrajowcy zabici w Olsztynku! Oskarżony przyznał się do popełnienia zbrodni

2019-10-10 8:29 SCH
Trześcianka. Zabójstwo 74-latka. Policja zatrzymała białostoczanina
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Trześcianka. Zabójstwo 74-latka. Policja zatrzymała białostoczanina

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie Rozpoczął się proces obywatela Indii Jacoba K., oskarżonego o zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby. Wszyscy byli obcokrajowcami, którzy podjęli pracę w Olsztynku. Jacob K. przyznaje się do popełnienia zbrodni.

Przyjechali z Indii do pracy w Olsztynku

Według ustaleń prokuratora pod koniec 2018 r. Jacob K. dzięki agencji pośrednictwa pracy w Warszawie rozpoczął pracę Olsztynku, wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii. Agencja zakwaterowała pracowników w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. zaczął pracę 11 grudnia, ale kilku dni później został zwolniony. Mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania. Narastał konflikt między oskarżonym a współlokatorami. Jacob K. miał być kłótliwy i wszczynać awantury.

Horror tuż przed Wigilią!

22 grudnia Haitham E. poinformował agencję pośrednictwa pracy o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, aby następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy. W dniu 23 grudnia 2018 r. około godz. 9 Jacob K. przebywał w pokoju wraz ze swoimi ofiarami. Oskarżony zaatakował ich nożem, zadając po kilka śmiertelnych ciosów w klatkę piersiową. K. próbował też zabić Arunkumara T., obywatela Indii, który także otrzymał kilka ciosów nożem, ale zdołał uciec. Jacob K. jeszcze w tym samym dniu został zatrzymany, a dzień później tymczasowo aresztowany.

Zbrodnia w Olsztynku. Oskarżony przyznał się do winy

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w dniu 24 czerwca 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Indii Jacobowi K. oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. (obywatela Egiptu) i Venkatesha P. (obywatela Indii) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T. (obywatela Indii) w dniu 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie gminy Olsztynek.

Jacob K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Obywatel Indii nie posługuje się żadnym językiem europejskim, dlatego olsztyński sąd zapewnił oskarżonemu dwóch tłumaczy: — z języka malajalam (język ojczysty oskarżonego i zarazem jedyny, którym się posługuje) na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski.