Dźgał nożem w Olsztynku. Trafi za kratki na 10 lat?

2019-12-02 12:29 SCH
Nożownik
Autor: ESKA INFO

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Olsztynka, który zaatakował nożem 21- letniego mężczyznę przed jednym ze sklepów w Nidzicy. W odosobnieniu nożownik może przebywać znacznie dłużej, ponieważ za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu wieczorem pod jednym supermarketów w Nidzicy, 30-letni mężczyzna zaatakował nożem 21-latka. Przybyli na miejsce policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz monitoring sklepu.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn zaczęło się bić. Następnie jeden z nich wyciągnął nóż i uderzał nim przeciwnika. Nidziccy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę zdarzenia z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Pokrzywdzony 21 - latek doznał 4 ran kłutych, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 30-latka 3 miesiące aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat więzienia.