Dziesięcioletnia dziewczynka wymknęła się rodzicom. Odnalazła się w pociągu

i

Autor: Shutterstock Dziesięcioletnia dziewczynka wymknęła się rodzicom. Odnalazła się w pociągu

Wakacyjna wyprawa 10-latki

10-latka wyszła z pieskiem i skończyła w radiowozie! Policjanci zawieźli ją do babci

2022-08-03 12:33

Dziesięcioletnia dziewczynka z Warszawy, nie mówiąc nic nikomu, wymknęła się z domu i postanowiła... pojechać do znajomych do Tczewa. Dziecko zabrało ze sobą psa i wsiadło do pociągu relacji Gliwice-Gdynia. Samotnie podróżująca 10-latka zwróciła uwagę pasażerów, którzy zawiadomili policję. Dziewczynka swoją podróż musiała zakończyć w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Do Warszawy wróciła radiowozem, pod opieką policjantów.

10-letnia dziewczynka z Warszawy na długo zapamięta ten dzień. Wszystko za sprawą jej szalonego planu. Dziecko zabrało ze sobą psa i postanowiło... pojechać pociągiem do znajomych, mieszkających w Tczewie (woj. pomorskie). Tego typu dziecięce wybryki często kończą się karą od rodziców. Tymczasem 10-latka zafundowała sobie... wycieczkę radiowozem, i to aż z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) do Warszawy.

10-latka z pieskiem w pociągu. Policjanci przerwali jej podróż

We wtorek (2 sierpnia) po godzinie 16:00 iławscy policjanci otrzymali informację o dziecku, które samotnie podróżowało pociągiem relacji Gliwice-Gdynia. Dziewczynka wraz z pieskiem została odebrana przez policjantów od obsługi pociągu na stacji w Iławie. - W rozmowie z funkcjonariuszami powiedziała, jak się nazywa, że ma 10 lat, mieszka w Warszawie i postanowiła pojechać do znajomych do Tczewa, nikomu nic nie mówiąc - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Niedługo potem policjanci ustalili dokładny adres zamieszkania dziewczynki i powiadomili jej matkę. 10-latka wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem cała i zdrowa został przetransportowana radiowozem do babci, gdyż mama była w pracy. - Dziewczynka wyglądała na bardzo podekscytowaną zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem - twierdzi st. asp. Kwiatkowska.

ZOBACZ TEŻ: Nietypowa akcja policji. Ksiądz nawracał kierowców. Książeczki i breloczki zamiast mandatu

Sonda
Czy boisz się o swoje dziecko?
Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Nasi Partnerzy polecają