Nastolatek okradł kościół! Z tego, co zrobił wyspowiada się w sądzie!

i

Autor: Shutterstock Nastolatek okradł kościół! Z tego, co zrobił wyspowiada się w sądzie!

Nie bał się nawet Boga

Nastolatek okradł kościół! Z tego, co zrobił wyspowiada się w sądzie!

2022-08-03 10:40

Kryminalni z Giżycka na Mazurach zatrzymali 18-latka, który w jednym kościołów na terenie Giżycka miasta dokonał kradzieży datków z puszek. Prokurator zastosował wobec młodego mężczyzny dozór policji. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę (30 lipca) policjanci z Giżycka zostali powiadomieni przez proboszcza jednej z giżyckich parafii o kradzieży datków z puszek znajdujących się na terenie kościoła. Kryminalni niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wytypowania sprawcy. Dobre rozpoznanie i zaangażowanie doprowadziły do zatrzymania 18-latka, którego łupem były pieniądze w kwocie 1200 zł.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (1 sierpnia) i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że zabrał datki z puszek, ponieważ potrzebował pieniędzy, które wydał na swoje potrzeby. We wtorek (2 sierpnia) Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec mężczyzny dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu. 18-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Na Warmii i Mazurach łamią prawo "z ciekawości". 30 takich przypadków w tym roku

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Rodzice modlili się w kościele, kiedy ich syn zamordował córkę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki