Nie śpimy, bo przeganiamy dziki

i

Autor: Shutterstock Nie śpimy, bo przeganiamy dziki

Dziki w Olsztynie muszą być uśpione! Zagrażają bezpieczeństwu ludzi

2019-10-10 10:04

Nie ma tygodnia, by mieszkańcy nie widzieli dzików przechadzających się po ulicach Olsztyna. Trzeba było rozwiązać problem z niesfornymi zwierzętami. Władze miasta chciały je łapać i wywozić z powrotem do lasu. Minister środowiska zdecydował jednak o usypianiu dzików.

W Olsztynie przeprowadzono już pierwsze uśpienia dzików. – Do tej pory spośród dzików, które zostały schwytane w odłowniach, zostało uśpionych pięć sztuk. Dodatkowe trzy sztuki to efekt wypadków i konieczności uśpienia zwierząt po takim zdarzeniu. Poza tym przypominam, że pięć sztuk – locha z czwórką młodych – zostało wypuszczonych na wolność – informuje Urząd Miasta w Olsztynie.

Za każdym razem, gdy zwierzęta trafią do odłowni, na miejsce wzywany jest lekarz weterynarii, który decyduje o ich dalszym losie. - Należy pamiętać, że prezydent Olsztyna już trzy razy występował do ministra środowiska z prośbą o cofnięcie zakazu odławiania i wywożenia dzików np. do okręgów łowieckich, lecz za każdym razem odpowiedź resortu była odmowna – przypominają urzędnicy z ratusza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają