Elbląg: Ratownik ostatecznie skazany za gwałt. Kasacja oddalona przez Sąd Najwyższy

2019-10-18 18:56 at
W Sądzie Okręgowym w Kaliszu trwa proces w sprawie bulwersującej zbrodni
Autor: Super Express W Sądzie Okręgowym w Kaliszu trwa proces w sprawie bulwersującej zbrodni

W końcu swój finał znalazła sprawa gwałtu dokonanego na tłumaczce przez ratownika medycznego. Do przestępstwa doszło w 2013 roku podczas wyjazdu służbowego pracowników elbląskiego szpitala. Dzisiaj Sąd Najwyższy podtrzymał w mocy wyrok skazujący Mariusza C. na karę bezwzględnego więzienia.

We wrześniu 2013 roku pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przebywali na szkoleniu w Kaliningradzie. Po zakończeniu zajęć nocowali w hotelu i to właśnie tam doszło do przestępstwa. Według relacji ofiary, dwóch mężczyzn miało ją zgwałcić, będąc pod wpływem alkoholu. Sąd skazał, jednak tylko jednego z nich, drugi został uniewinniony.

Mariusz C. za swój czyn usłyszał wyrok 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz nakaz wypłacenia poszkodowanej 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Taką decyzja podjął Sąd Okręgowy w Elblągu. Oskarżony wniósł kasację do Sądu Najwyższego, ale ta została oddalona jako całkowicie bezzasadna. Dzisiejszy wyrok wyczerpuje tok instancyjny. Z kolei Jarosław G., czyli drugi z mężczyzn który feralnej nocy miał przebywać w pokoju ofiary, został oczyszczony z zarzutów wymuszenia innej czynności seksualnej bez zgody kobiety.