Autobus - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Elbląg. Młody mężczyzna wycphnął z autobusu ZKM kontrolera biletów. Napastnika szuka policja.

Wypchnął kontrolera z autobusu i uciekł! Szuka go policja w Elblągu [WIDEO]

2020-02-07 11:00

Elbląscy policjanci poszukują mężczyzny, który zaatakował kontrolera ZKM. Do zdarzenia doszło na początku grudnia ubiegłego roku. Sprawca wciąż unika odpowiedzialności za swój naganny czyn, dlatego policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości bądź miejsca pobytu napastnika.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzi sprawę dotyczącą uszkodzenia ciała kontrolera ZKM. Do zdarzenia doszło 9 grudnia 2019 roku ok. godz. 13:35 w Elblągu w autobusie linii nr 6. Sprawca przestępstwa wsiadł do autobusu na przystanku przy ul. Nowowiejskiej (przy sklepie Biedronka).

- Z kolei na przystanku Pl. Słowiański (koło Poczty Polskiej) w momencie, gdy kontroler wsiadł do autobusu został wypchnięty przez stojącego tam młodego mężczyznę. Uciekł on następnie w kierunku Starego Miasta - relacjonuje Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Z zachowania podejrzanego wynika, iż przystanek ten nie był jego docelowym miejscem, a jedynie zareagował w ten sposób na widok wsiadającego kontrolera. Autobus ten kończy bieg na pętli przy ul. Skrzydlatej.

Poniżej prezentujemy nagranie, na którym widać jak młody mężczyzna najpierw wsiada do autobusu. Kilka przystanków później do pojazdu wsiada również kontroler biletów. Na jego widok napastnik rusza w jego kierunku, wypycha go z autobusu, a następnie sam również wydostaje się na zewnątrz i wybiega w nieznanym kierunku. Osoby, które rozpoznają nagranego na filmie młodego mężczyznę proszone są o kontakt mailowy: policja@elblag.ol.policj.gov.pl lub telefonicznie 997 lub 55 230 17 02.

Nasi Partnerzy polecają