Fatalne wieści na majówkę. Zapowiadają śnieg, a do tego jeszcze TO! [Prognoza IMGW]

 Fatalne wieści na majówkę. Zapowiadają śnieg, a do tego jeszcze TO! [Prognoza IMGW]
Autor: adege /Pixabay.com Fatalne wieści na majówkę. Zapowiadają śnieg, a do tego jeszcze TO! [Prognoza IMGW]

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Kolejny dzień majówki zapowiada się… z opadami śniegu, można spodziewać się też ujemnych temperatur! Ale to nie wszystko. Jak informuje PAP, układ niskiego ciśnienia nad Polską powoduje intensywne opady deszczu i burze, które utrzymywać się będą przez całe niedzielne popołudnie i noc. Na Warmii i Mazurach w nocy temperatura może spaść do zera, spadnie też kilka centymetrów śniegu - przekazała PAP Ewa Łapińska, dyżurna synoptyk IMGW.

Pogoda na majówkę. Tutaj wystąpią intensywne opady deszczu

Synoptycy nie mają dobrych informacji dla „majówkowiczów”. Niestety, pogoda nie będzie zachwycać w niedzielę wieczorem, a także w nocy.  Prognozuje się intensywne opady deszczu, ale to nie wszystko… Na Warmii i Mazurach w nocy temperatura może spaść do zera, spadnie też kilka centymetrów śniegu.

- W niedzielne popołudnie i wieczór na całym obszarze kraju występować będą intensywne opady deszczu związane z głębokim ośrodkiem niskiego ciśnienia" – przekazała PAP Ewa Łapińska, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Padać będzie przede wszystkim w Wielkopolsce, na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach. - W północnej połowie kraju pada deszcz, a w południowo-wschodniej oprócz przejściowych opadów deszczu występują także burze – dodała synoptyk.

Czytaj też: Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

Ewa Łapińska powiedziała w rozmowie z PAP, że "układ niskiego ciśnienia przemieszcza się na północny-wschód", dlatego w nocy z niedzieli na poniedziałek to właśnie w tym obszarze padać będzie najintensywniej.

Pogoda na majówkę. Spadek temperatury

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, 2 maja wieczorem temperatura w północnej połowie kraju wynosić będzie ok.6 -8 stopni, a w południowej – nawet 10-14 stopni. Ewa Łapińska powiedziała, że w związku z dużą wilgotnością powietrza, temperatura będzie odczuwalna jako niższa niż wskazywać będzie słupek rtęci. W nocy temperatura będzie spadała. 

- Na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie może być w nocy około zera stopni. Mogą tam również wystąpić opady śniegu do 5-6 cm, ale nie będzie on długo zalegał. Śnieg może spaść także w rejonach podgórskich oraz w Sudetach  – powiedziała PAP Ewa Łapińska.

Majówkowe szczepienia mobilne na Placu Zamkowym w Lublinie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE