Głupie żarty w czasie epidemii. Na dworcu w Ełku krzyczał, że ma koronawirusa!

2020-03-25 13:26 SCH
Głupie żarty z koronawirusa
Autor: wm.policja.gov.pl Mężczyzna w Ełku krzyczał do przechodniów, że ma koronawirusa.

Tysiące ludzi na całym świecie zmarły w wyniku koronawirusa. W Polsce potwierdzono kilkanaście śmiertelnych przypadków. Liczby nie działają na wyobraźnię niektórych. 34-letni mężczyzna próbował wywołać panikę na dworcu w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie), krzycząc, że ma koronawirusa. Tak naprawdę był pijany.

"Mam koronawirusa!". Zaczepiał i był agresywny

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Policjanci z Ełku otrzymali informację, że mężczyzna na miejscowym dworcu zaczepia przechodniów i jest wobec nich agresywny. Ponadto krzyczał do osób oczekujących na dworcu, że jest zarażony koronawirusem.

Policjanci interweniowali z zachowaniem środków ostrożności, ubrani w ochronną odzież. Już w trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że jest zdrowy i całą sytuację wywołał dla żartu.

Leki i produkty, które warto mieć w domu - przygotuj się na koronawirusa

Pijany żartowniś ukarany

- Zebrane informację faktycznie nie potwierdziły choroby mężczyzny. Po badaniach lekarskich został zatrzymany w policyjnej celi. 34-latek był pod działaniem alkoholu - mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Po wytrzeźwieniu 34-latek został ukarany mandatami na kwotę 1000 złotych za zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz za umyślne wprowadzanie policjantów w błąd, co do swojego miejsca zamieszkania.

Dodatkowo policjanci prowadzą także czynności w sprawie wywołania niepotrzebnej interwencji. 34-latkowi grozi za to kara grzywny do 5000 złotych oraz nawiązka, czyli zadośćuczynienie za koszty związane z przeprowadzeniem interwencji.

Koronawirus - relacja

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w Polsce i na świecie, zajrzyj do naszej relacji.

ZOBACZ WIĘCEJ: Śmiertelne żniwo koronawirusa. WHO: Przed nami DECYDUJĄCE chwile! Pandemia koronawirusa [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Kwarantanna z WOT i aplikacją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.