Groźny wypadek w powiecie piskim! Trzy osoby są ranne, w tym malutki chłopczyk! [ZDJĘCIA]

2020-02-27 12:26
Groźne wypadki na drogach Warmii i Mazur. Są ranni, w tym dziecko
Autor: wm.policja.gov.pl Wypadek drogowy na trasie Biała Piska - Drygały (powiat piski).

Niebezpieczny wypadek w woj. warmińsko-mazurskim! Do zdarzenia doszło na trasie Biała Piska - Drygały. Czołowo zderzyły się dwa samochody! Trzy osoby zostały ranne, w tym 3-letnie dziecko oraz jego matka. To nie jedyne groźne zdarzenia drogowe w naszym regionie w ostatnim czasie.

Wypadek na trasie Biała Piska - Drygały

Do groźnego wypadku doszło w środę (26 lutego) po godz. 13 na trasie Biała Piska - Drygały Czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, kierujący pojazdem marki Renault Scenic, 75-letni mieszkaniec gminy Pisz, jechał od strony miejscowości Sulimy. - Na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze - relacjonuje Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Później odbił w prawo wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający od strony Białej Piskiej samochód marki Renault Megane. Kierowała nim 30-letnia mieszkanka Ełku. Kobieta jechała z 3-letni synkiem. W wyniku czołowego zderzenia obu aut kobieta została zakleszczona w pojeździe.

Po wyjęciu jej z samochodu, w ciężkim stanie przewieziona została do szpitala w Piszu. Chłopca przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie. 75-letni kierowca pojazdu marki Renault Scenic był trzeźwy. Trafił do szpitala w Ełku. Policjanci będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wypadek w Chruścielach

To nie jedyne niebezpieczne zdarzenie, do jakiego doszło w środę (26 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim. Ok. godz. 7 w miejscowości Chruściele (powiat ełcki) kierujący pojazdem citroen na łuku drogi wpadł w poślizg. Kierowca i pasażer dacii trafili do szpitala.

- Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z jadącym drugim pasem pojazdem dacia i wpadł do przydrożnego rowu - mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Dostawczak uderzył w drzewo

Tego samego dnia, kilka minut po godz. 15 policjanci giżyckiej drogówki zostali poinformowani, że w miejscowości Pamry samochód dostawczy uderzył w drzewo. - Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce byli już ratownicy i strażacy, którzy udzielali poszkodowanym pomocy - relacjonuje Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczego renaulta na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Przyczyną była najprawdopodobniej nadmierna prędkość, na drodze obowiązywała prędkość do 90 km/h. Kierowca jechał z pasażerem. Obaj zostali zabrani do szpitala w Ełku. W wyniku zdarzenia 23-letni kierowca doznał złamań, a 15-letni pasażer ranę twarzy. Kierowca był trzeźwy.

Po pijanemu wjechał w słup
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE