Iława: Groził żonie, że ją zabije! KOSZMAR kobiety trwał wiele lat

2020-01-29 8:21 SCH
Przemoc - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Coraz więcej przypadków przemocy domowej na Warmii i Mazurach

Nieustające awantury, krzyki, wyzwiska, bicie i groźby śmiertelne - tak wyglądało ostatnie 8 lat w jednym z mieszkań na terenie powiatu iławskiego. Ofiarą była kobieta, a oprawcą jej mąż. Koszmar kobiety na szczęście już się zakończył.

Iława: 5 lat więzienia dla 39-latka?

Wobec mieszkańca powiatu iławskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną, prokurator zastosował nakaz opuszczenia mieszkania oraz dozór policji. Wspólne mieszkanie z 39-latkiem przez minione 8 lat było dla pokrzywdzonej pasmem ciągłych awantur. Kobieta była uderzana, popychana, szarpana. Sprawca krzyczał i wyzywał kobietę. Groził nawet, że ją zabije!

Pokrzywdzona nie wytrzymała i o pomoc poprosiła policjantów. Mężczyzna został zatrzymany przez iławskich funkcjonariuszy, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu.

Postanowieniem prokuratora 39-latek zmuszony został do opuszczenia mieszkania. Zastosowano wobec niego także dozór policyjny,ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną z wyłączeniem spraw dotyczących ich wspólnych dzieci oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 30 metrów. Kodeks karny za przestępstwo znęcania przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Awantury po pijaku w Iławie

To nie jedyny przypadek przemocy domowej w woj. warmińsko-mazurskim z ostatnich dni. Również w gminie Iława policjanci zatrzymali 33-latka. Okazało się, że mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu po raz kolejny wszczął awanturę z kobietą, którą wyzywał i szarpał.

Domownicy stwierdzili, że maja już dość zachowania 33-latka i poprosili o pomoc funkcjonariuszy. Wobec agresywnego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór połączony z nakazem opuszczenia mieszkania.

Jak relacjonują iławscy policjanci, mężczyzna wyzywał i szarpał domowników, po czym poszedł do sąsiada i z nim również się pokłócił. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie pierwsze takie zachowanie mieszkańca gminy Iława. Co gorsza, 33-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za powyższe przestępstwo. W związku ze swoim zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. 33-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór z obowiązkiem stawiennictwa trzy raz w tygodniu w jednostce policji. Ponadto, mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz musi także opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

Węgorzewo: Znęcał się nad rodzicami

Dozór policyjny, opuszczenie lokalu, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora zastosowano również wobec 35-letniego mieszkańca Węgorzewa. Mężczyzna od trzech lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek (27 stycznia) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 35-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad bliskimi. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru, opuszczenia lokalu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Mężczyzna od trzech lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Wszczynał awantury, wyzywał ich i groził pozbawieniem życia. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków, policjanci przedstawili 35-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi.