Jaka będzie pogoda na święta w Olsztynie? Czy na Boże Narodzenie 2019 spadnie śnieg?

2019-12-05 13:28 SCH
Śnieg - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Święta kojarzą się nam ze śniegiem, ale niestety, coraz częściej trzeba sięgać pamięcią daleko wstecz, aby przypomnieć sobie prawdziwie "białe" święta. Jak będzie w tym roku? Sprawdźcie pierwsze prognozy pogody na święta 2019 w Olsztynie.

Boże Narodzenie 2019. Czy będą białe święta w Olsztynie? [PROGNOZA]

Przed nami ostatnie dni wyczekiwania święta Bożego Narodzenia! Oprócz zastanawiania się, jakie prezenty kupić i co przygotować na wigilijną kolację, wielu z nas myśli też o świątecznej pogodzie. Sprawdziliśmy dla was długoterminową prognozę na Boże Narodzenie 2019. Przeczytajcie, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć. Czy możemy liczyć na białe święta?

Boże Narodzenie w Olsztynie

Jaka będzie pogoda w Wigilię 2019 w Olsztynie? Serwis accuweather.com prognozuje, że tego termometry pokażą 4 stopnie Celsjusza. Będzie słonecznie, ale z pochmurnymi chwilami. Wielbiciele białego puchu będą jednak rozczarowani. Na śnieg nie ma więc co liczyć. Nie są prognozowane opady, a w nocy temperatura nie będzie ujemna.

Co będzie następnego dnia? W pierwszy dzień świąt termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie na plusie. Pojawi się przelotny deszcz. W nocy będzie mroźnie. Temperatura spadnie do - 1 stopnia. Popada śnieg, ale przejściowo.

26 grudnia będzie podobnie. 3 stopnie Celsjusza za dnia, ze spodziewanymi opadami deszczu ze śniegiem. Mróz pojawi się w nocy. Będą 2 stopnie poniżej zera, a odczuwalna temperatura to nawet - 6 stopni.