Kętrzyn: Miał dość towarzystwa, więc "pozbawił ją życia". Sam zadzwonił na policję

2021-01-20 13:31 sch
Przestępstwo - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Kętrzyńscy policjanci interweniowali w sprawie zgłoszenia próby samobójczej.

Kętrzyńscy policjanci otrzymali we wtorek (19 stycznia) dramatyczny telefon. 53-letni mężczyzna poinformował mundurowych, że 47-letnia kobieta chce popełnić samobójstwo. Policjanci postawieni na nogi przyjechali na miejsce zdarzenia. To, co zastali, mogło ich bardzo mocno zaskoczyć.

Kętrzyn. Telefon na policję. "Myśli samobójcze"

We wtorek (19 stycznia) kilka minut przed godz. 11:00 oficer dyżurny został powiadomiony o pilnej interwencji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Z przekazanych przez mężczyznę informacji wynikało, że pijana 47-letnia kobieta chce popełnić samobójstwo.

Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu kobietę i mężczyznę, którzy pili alkohol. Ku zdziwieniu policjantów, kobieta powiedziała, że nie ma zamiaru odbierać sobie życia i nie miała żadnych myśli samobójczych. Przyczyna telefonu na policję była zupełnie inna.

Mundurowi porozmawiali sobie z mężczyzną, który przyznał, że wymyślił historię z samobójstwem. 53-latek chciał, aby kobieta opuściła mieszkanie. - Za bezpodstawne wezwanie policji, mężczyzna został ukarany mandatem karnym - informuje asp. Ewelina Piaścik z KPP w Kętrzynie.

CZYTAJ TEŻ: "Budzik" chce ocalić Polaka w śpiączce! Czy uda się go sprowadzić z Wielkiej Brytanii? [WIDEO]

Prof. Maksymowicz chce ocalić Polaka będącego w Anglii

Bartoszyce: "Kobieta mnie bije"

Tego samego dnia podobna sytuacja miała miejsce w Bartoszycach. Późnym wieczorem, przed godz. 22:00 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań. - O pomoc prosił mężczyzna, który twierdził, że jest szarpany i bity przez byłą żonę - mówi mł. asp. Marta Kabelis.

Policjanci zastali w mieszkaniu pijanego 58-latka, który powiedział funkcjonariuszom, że tak naprawdę to sam nie wie, po co zadzwonił po policję. Obecna na miejscu kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że były mąż wrócił do domu pijany i prowokował do kłótni, a gdy kazała mu iść spać, ten w złości powiedział, że wezwie policję i tak też zrobił.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!