Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Drogówka - zdj. ilustracyjne.

Pędził 152 km/h!

"Kolekcjoner" punktów już sobie nie pojeździ. Pirat drogowy stracił prawo jazdy

2022-07-19 11:12

Niecały rok prawa jazdy i... wystarczy. 20-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie (woj. warmińsko-mazurskie) stracił dokument, po tym jak podczas kontroli drogowej, policjanci ukarali go m.in. dziesięcioma punktami karnymi. Okazało się, że 20-latek ma ich na swoim koncie w sumie już 22. To wynik godny najlepszych sportowców, ale młody kierowca ewidentnie nie ma się czym chwalić.

W poniedziałek (18 lipca) o godzinie 11:45 na drodze wojewódzkiej nr 511 patrol ruchu drogowego zmierzył prędkość osobowego audi. Policjanci mogli wpaść w osłupienie. Przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h, kierowca gnał 152 km/h! Kierującego 20-latka zatrzymano do kontroli drogowej. Młody mężczyzna musi zapłacić 2000 zł mandatu. Dodatkowa kara to 10 punktów karnych.

- Jak się okazało, 20-latek miał już 12 punktów karnych za popełnione w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy wykroczenia - mówi st. sierż. Beata Szydłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. W najbliższym czasie kierowca, posiadający uprawnienia od niemal roku, może spodziewać się utraty dokumentu.

ZOBACZ TEŻ: Samochód utknął między rogatkami, pociąg pędził w stronę auta! Chwile grozy w Kaliszkach

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pirat drogowy otrzymał 16 punktów karnych
Nasi Partnerzy polecają